Uutiset***News

27.7.2019

Pori KV

Tuomarina Marja Talvitie, FI

Schapendoesit

Hilma (Black Quebec’s The Blue Cafe) ERI JUK1

Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) EH JUK2


****

Pori INT

Judge was Marja Talvitie, FI

Schapendoes

junior class

Hilma (Black Quebec’s The Blue Cafe) EXC1

Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) VG2

20.7.2019

Hyvinkää Kr

Tuomarina Astrid Lundava, EE

Schapendoesit

Kapu (Black Quebec’s Let Me Entertain You) ERI JUK1

Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) ERI JUK2

Hulda & Kapu

Hyvinkää Nat

Judge was Astrid Lundava, EE

Schapendoes

junior class

Kapu (Black Quebec’s Let Me Entertain You) EXC1

Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) EXC2

13.07.2019

Mikkeli Kr

Tuomarina Antonio Di Lorenzo, NO

Schapendoesit

Hilma (Black Quebec’s The Blue Cafe) EH3

Oulu Nord

Tuomarina Per Kristian Andersen, NO

Schapendoesit

Kapu (Black Quebec’s Let Me Entertain You) ERI JUK1

Kapu (Black Quebec's Let Me Entertain You)

Mikkeli Nat

Judge was Antonio Di Lorenzo, NO

Schapendoes

junior class

Hilma (Black Quebec’s The Blue Cafe) VG3

Oulu Nordic

Judge was Per Kristian Andersen, NO

Schapendoes

junior class

Kapu (Black Quebec’s Let Me Entertain You) EXC1

29.-30.06.2019

Imavere Kr, Viro

Lähdettiin Elman kanssa metsästämään valio-titteliä Viron kautta ja napattiin Hulda seuraneidiksi. Eikä reissu ollut yhtään turha tulosten puolesta. :)

LA

Tuomarina Annette Bystrup, DE

Schapendoesit

Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) ERI JUK1 SA PN1 jun-SERT ROP-jun & ROP

Elma (Vahtivaaran Amanda) ERI AVK1 SA PN2 SERT

Hulda osallistui vielä BIS-juniori sekä ryhmäkehään. Molemmissa kisoissa päästiin ihan loppumetreille saakka, junioreissa 8 parhaan ja ykkösryhmässä 6 parhaan joukkoon. Hienosti vuoden ikäiseltä vemppakoivelta. <3


SU

Tuomarina Iris Urschitz, AU

Schapendoesit

Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) ERI JUK1 SA PN2 jun-SERT ROP-jun

Elma (Vahtivaaran Amanda) ERI AVK1 SA PN1 SERT ROP >> EE & FI MVA

Hulda ryhmäkehässä//Hulda in the BOG ring

Elma & Hulda

Imavere Nat, Estonia

SAT

Judge was Annette Bystrup, DE

Schapendoes

junior class

Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) EXC1 CQ BF1 junCC BOB-jun & BOB

open class

Elma (Vahtivaaran Amanda) EXC1 CQ BF2 CC

SUN

Judge was Iris Urschitz, AU

Schapendoes

junior class

Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) EXC1 CQ BF2 junCC BOB-jun

open class

Elma (Vahtivaaran Amanda) EXC1 CQ BF1 CC BOB >> EE & FI CH

19.05.2019

Mynämäki Kr

Tuomarina Nina Karlssdotter, SE

Schapendoesit

Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) EH JUK2

Elma(Vahtivaaran Amanda) EH AVK2

****

Mynämäki Nat

Judge was Nina Karlssdotter, SE

Schapendoes

junior class

Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) VG2

open class

Elma (Vahtivaaran Amanda) VG2


Black Quebec's U Drive Me Crazy & Vahtivaaran Amanda

18.05.2019

Rauma Kr

Molemmilla roduilla tuomarina Simon Rooney, IR

Partikset

Rio (Black Quebec's I Am The Walrus) ERI VAK2 SA PU2


Schapendoesit
Hilma (Black Quebec’s The Blue Café) ERI JUK1 SA PN1 SERT ROP-JUN & ROP
Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) EH JUK2

Elma(Vahtivaaran Amanda) EH AVK2

****

Rauma NAT

Judge was Simon Rooney, IR in both breeds

Beardies, champion class

Rio (Black Quebec's I Am The Walrus) EXC2 SQ BM2

Schapendoes

junior class

Hilma (Black Quebec’s The Blue Café) EXC1 SQ BF1 CAC BOB-JUN & BOB
Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) VG2

open class

Elma(Vahtivaaran Amanda) VG2

Black Quebec's The Blue Cafe

07.05.2019


98-pentue 1-vuotta <3


****


Happy Birthday to 98-litter, already 1 year old <3

Black Quebec's U Drive Me Crazy "Hulda"

04.05.2019

Tampere NORD

Schapendoesit, tuomarina Srdan Kokotovic, Serbia

Hilma (Black Quebec’s The Blue Café) ERI JUK2 SA PN4
Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) ERI JUK3

Tampere NORD

Schapendoes, judge was Srdan Kokotovic, SRB

Junior class

Hilma (Black Quebec’s The Blue Café) EXC2 SQ BF4
Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) EXC3

03.05.2019


The Queen-pentue 3-vuotta <3

****
Happy Birthday to The Queen-litter, 3 years <3

27.03.2019


The Beatles-pentue 7-vuotta <3

****
Happy Birthday to The Beatles-litter, 7 years <3

23.03.2019

Turku KV

Schapendoesit, tuomarina Piotr Krol, PL


Hilma (Black Quebec’s The Blue Café) ERI JUK2
Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) EH JUK3

****

Turku Int

Schapendoes, judge was Piotr Krol, PL

Junior class

Hilma (Black Quebec’s The Blue Cafe) EXC2

Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) VG3

19.01.2019


Turku KV


Partacolliet, tuomarina Sandra Mashford, Australia


Rio (Black Quebec’s I Am The Walrus) ERI VAK3 SA


Schapendoesit, tuomarina Johnny Andersson, SE


Hilma (Black Quebec’s The Blue Cafe) PEK1 KP ROP-pentu

Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) PEK2



****

Turku Int

Beardies, judge was Sandra Mashford, Australia

Champion class


Rio (Black Quebec’s I Am The Walrus) EXC3 SQ

Schapendoes, judge was Johnny Andersson, SE

Puppy class

Hilma (Black Quebec’s The Blue Café) BF1 HP BOB-puppy

Hulda (Black Quebec’s U Drive Me Crazy) BF2